BEVEREN. Het Rode Kruis afdeling Beveren maakte het cijfer bekend dat zij al fietsend bijeen brachten. Deze tweedaagse fietstocht voor Rode Kruisvrijwilligers, leden van het Jeugd Rode Kruis en sympathisanten bracht niet minder dan 4629,53 euro op. Zij vertrokken aan de Kerncentrale van Doel in de richting van het Rode Kruisgebouw van Waasmunster. De dag nadien fietsten ze van Waasmunster naar het Glazen huis in Gent. In totaal goed voor 100 km fietsen in een koude wintermaand december.
Toen in Doel van start werd gegaan waren ze met 7 fietsers maar aantal groeide tijdens de tocht flink aan zodat ze aan het Glazen Huis in Gent eindigden met niet minder dan 40 fietsers. De fietsers werden bij aankomst verwelkomd door de vendelzwaaiers van Flago VlagKunst VZW, de Flanders Red Red Cross Pipers Band en de Redcrossbikers, en door vele Rode Kruisvrienden van onder meer de Rode Kruisafdeling Gent en de provinciale zetel.
Maar eer ze in Gent waren hadden de Rode Kruisvrienden toch al aardig wat bezoekjes afgelegd bij verscheidene Rode Kruisafdelingen. Zo werd halt gehouden in de afdelingen Beveren, Bazel-Kruibeke-Rupelmonde, Temse, Waasmunster, Hamme, Zele, Kalken en op de provinciale zetel in Gent. De fietsers werden er telkens hartelijk ontvangen.
Elke afdeling op de route zette een actie op touw voor de Music for Life Fietstocht zoals o.a. de verkoop van peperkoekenharten, geldcollectes of wandelzoektocht ofwel maakte men een gift over. Ook Rode Kruisafdelingen, die niet op de fietsroute lagen, ondersteunden geldelijk of materieel de tocht. Zo steunde bijvoorbeeld Rode Kruisafdeling Lokeren financieel de tocht. Afdeling Moerbeke-Wachtebeke, het Bloedtransfusiecentrum en de Provinciale zetel van Oost-Vlaanderen verkochten peperkoekenharten. De materiaalwagen van afdeling Buggenhout begeleidde twee dagen de fietsers samen met de handicar van de Gemeente Beveren.
De Provinciale Hulp Eenheid van Rode Kruis Oost-Vlaanderen zorgde voor de maaltijden en de Provinciale Zetel van Rode Kruis-Vlaanderen in Gent nam de organisatiekosten op zich.
Deze fietstocht was niet mogelijk zonder Electrabel Infocenter Kerncentrale Doel die de infrastructuur bij de start, gratis fietsen en reserve fietsen ter beschikking stelde. Plaatselijke GB’s, Carrefour’s en Delhaize’s sponsorden de bevoorrading onderweg. OCMW Waasmunster stond eveneens in voor de bevoorrading.
Publi-Rent uit Kruibeke stelde een vrachtwagen voor het vervoer van fietsen tijdens en na de tocht. De politie begeleidde op verschillende locaties de enthousiaste fietsers, die op de actieve inzet konden rekenen van vele Rode Kruisvrijwilligers. Deze fietstocht werd georganiseerd door de Rode Kruiswerkgroep Internationale Samenwerking van de regio Sint-Niklaas - Dendermonde in nauwe samenwerking met het Provinciale Team Internationale Samenwerking van Oost-Vlaanderen en de Rode Kruisafdeling Gent.De coördinatie van de fietstocht was in handen van Max Verbraeken, secretaris van de afdeling Beveren. (Rolf Duchamps)

Het is weer de tijd om verkleed als pompoen of vampier de straten onveilig te maken. In de winkels hangen spinnenwebben en de bezemstelen broederlijk naast attributen die naar de kerstman of Sinterklaas verwijzen. En of je nu wil of niet, het is soms moeilijk om aan de platte commercie te ontsnappen. En eerlijk gezegd, het laat me allemaal Siberisch koud. De veramerikanisering beperkt zich niet langer tot de eetcultuur (een snelle en veel te vette hap, liefst in de zetel) en de televisieprogrammatie (komische series waarmee je op bevel van een lachband moet lachen).
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.