An error occured during parsing XML data. Please try again.
Fout
  • XML Parsing Error at 1:257. Error 4: not well-formed (invalid token)

Burgemeester Van de Vijver volgde instructies overheid

Image
Burgemeester Van de Vijver deed wat de overheid hem over de hoeves voorlegde. (archieffoto)
BEVEREN/KIELDRECHT. De afbraak van de historische hoeves in Kieldrecht heeft heel Vlaanderen beroerd en velen hebben een standpunt ingenomen In de Beverse gemeenteraad was het Bruno Stevenheydens (Vl.B) die stelde dat het gemeentebestuur meewerkte aan de afbraak. Het raadslid vond dat de hoeves voor niets of niemand in de weg stonden.

"De Europese regelgeving belet het behoud van historische gebouwen aan de rand van tijdelijke natuurcompensatiegebieden niet. Mits gezond verstand en visie waren er voldoende mogelijkheden om deze historische hoeves te behouden", zo stelde hij.

Het laten optreden van de politie was volgens Stevenheydens overhaast en overbodig. Het beste bewijs daarvan is volgens het raadslid dat drie dagen na het tweede optreden van de Beverse politie, het kabinet van Minister-president Peeters heeft laten weten dat de afbraakwerkzaamheden waren opgeschort en dat de afbraak stil ligt en er verder onderzoek wordt uitgevoerd naar het behoud. "Maar door de medewerking van Beveren is de schuur van de hoeve, waar het dak reeds verwijderd is, momenteel onderhevig aan weer en wind", aldus Stevenheydens. Hij ging ook nog even terug naar het verleden toen hij zei: "Dit dossier stinkt even rot als de Rubenshoeve enige jaren geleden. We gingen het beschermen, Beveren ging er voor, het zou bewaard worden, maar ondertussen is het begraven onder het zand van het Deurganckdok."

Maar burgemeester Marc Van de Vijver heeft in de gemeenterad de puntjes op de i gezet en zijn standpunt bekend gemaakt rond de afbraak van de hoeves in Kieldrecht. Hierbij zette hij concrete gegevens op een rij die de afbraak wettigden. Hij volgde wat de overheid had besloten.

De hoeve Oud Arenberg 71 is officieel gelegen in Natuurgebied ‘Zoetwaterkreek’ zoals in het RUP 2005 staat vermeld. Op 8 juni 2007 is er een sloopvergunning voor afgeleverd. Is er dan de hoeve Oud Arenberg 73 waar het tijdelijk natuurgebied Putten-West een rol speelde; Hier zou alleen de schuur er moeten aan geloven en niet de woning. De woning wordt voorlopig behouden ondanks ze zich in slechte toestand bevindt.

Volgens Marc Van de Vijver wordt vanuit ‘Natuur’ de afbraak gevraagd vóór het broedseizoen van maart 2009. anders zou er meer compensatie aangelegd dienen te worden. De slopingsvergunningen zijn aangevraagd op basis van een visienota van juni 2006. Deze is opgemaakt door ambtenaren van de departementen openbare werken, leefmilieu, ruimtelijke ordening en onroerend erfgoed.
 
Burgemeester Van de Vijver: "Toen men begon met de afbraakwerken van deze hoeve en de gemeentepolitie gevraagd werd voor ondersteuning heb eerst contact opgenomen met de Vlaamse regering, of deze haar standpunt bleef handhaven. Het antwoord was duidelijk dat de hoeves dienden afgebroken te worden."

 Daarna heeft de Minister President een gesprek, gehad met een aantal erfgoedprofessoren en daar is beslist dat de werken 3 maanden worden opgeschort om een aantal erfgoedspecialisten de kans te geven een volledige inventaris te maken van het gebintenstelsel dat waardevol zou zijn.

De burgemeester deelde ook mee dat één van de hoeves ergens in Limburg zou worden heropgebouwd. Dus zou ze niet verdwijnen. Of dat zal gebeuren is een andere vraag en een verwijzing naar de Doelse Rubenshoeve, past hier wel bij. De burgemeester van Beveren wees er verder ook op dat in een rechtstaat regels zijn en dat de slopingsvergunningen op een wettelijke manier zijn bekomen. "Het is normaal dat er politiebijstand gevraagd wordt. Dit is dus gebeurd bij een optreden van deurwaarders. Dit moet zelfs niet gevraagd worden aan de burgemeester. Dit behoort tot de wettelijke verplichtingen van een korps."

De burgemeester is dus verplicht ondersteuning te geven en mag dat niet weigeren. In een reactie zei Bruno Stevenheydens dat we inderdaad in een rechtstaat leven die wetten gebruikt die niet goed zijn en waartegen de mensen zich verzetten.

De burgemeester en enkele schepenen trokken grote ogen toen het Vlaams Belang raadslid aanstuurde om 'ongehoorzaam' te zijn t.o.v. bepaalde wetten die op het terrein moeten bestreden worden. Maar burgerlijke ongehoorzaamheid is niet toegelaten volgens burgemeester Van de Vijver. De hoeksteen van zijn uiteenzetting was, volgens Stevenheydens, dat de politie verplicht is om op te treden indien bv. een aannemer  of sloper zijn werk niet kan doen door omstandigheden zoals hier bezetters. Dit is de wettelijke plicht van de politie.

Maar Vlaams Belang Beveren vroeg enkel om enkele dagen burgerlijk ongehoorzaam te zijn en de actievoerders hun actie te laten voeren voor bescherming van de hoeves. Van de Vijver vond dat Bruno Stevenheydens, ook als volksvertegenwoordiger, hier een slecht voorbeeld gaf. (Rolf Duchamps)

 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

  • info
  • Weer
  • Video
  • Bert

An error occured during parsing XML data. Please try again.

Berts Bulletin: gesmolten chocolade

Ik zeg al op voorhand: ik weet niet of wat ik nu ga vertellen volkomen waar is. Misschien is het eerder een soort (wens)droom die heel wat jaren is meegegaan. Toen ik jong was, maakte mijn vader in de kelder pralines. Achteraan in de werkruimte stond een smeltbak waarin een massa blokken chocolade werd gesmolten. Die gesmolten chocolade werd dan gebruikt om er lekkere pralines mee te maken. Lekker en pralines hoort een beetje bij elkaar. Zoals rood en tomaat. Of zuur en citroen. Zand en strand. Nat en water. Maar goed, ik wijk een beetje af nu. Ik zou de draad nog verliezen...

Lees meer...

Uit-Tip

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Waasland in beeld 

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8977480602_samderoo.jpg

Volleyballer Sam Deroo sportpersoonlijkheid van het jaar

BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8329230202_circusrmmalter.jpg

Paarden centraal in nieuwe show Circus Malter

BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6929580102_bazelbassevelde3.jpg

Moddergevecht eindigt in overwinning voor Bazel

BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4172030102_pupillen_BK_2_2012.jpg

Pupillen en miniemen schermen in Hasselt

SINT-NIKLAAS.  Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3225612801_maquettes_safmarineboelwerf_550.jpg

Maquettes 'Ortelius' en 'Maeterlinck' naar De Zaat

TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7168552801_erfgoedbankwaasland.jpg

Modieus: 100 jaar mode online

SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1244432801_1912_kaart1_550.jpg

Antieke postkaart met je eigen portret

TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7681472801_waeslandia1_550.jpg

Bouwproject 'Waeslandia' gestart

SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9718422601_de_vest_beste_zaak.jpg

Restaurant de Vest is beste zaak van Hulst

HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.

Beurs

Loading
Chart
o BEL20 €2,286.26 ▼2.09 (-0.09%)
o Bel-Small €6,064.94 ▼1.12 (-0.02%)
o Bel-Mid €2,885.80 ▼10.42 (-0.36%)
o Dow Jones Ind. Avg. 12,878.20 ▲33.07 (0.26%)
INDEXEURO:BEL20

BEL20

Company ID [INDEXEURO:BEL20] Last trade:€2,286.26 Trade time:6:05PM CET Value change:▼2.09 (-0.09%)
INDEXEURO:BELS

Bel-Small

Company ID [INDEXEURO:BELS] Last trade:€6,064.94 Trade time:6:02PM CET Value change:▼1.12 (-0.02%)
INDEXEURO:BELM

Bel-Mid

Company ID [INDEXEURO:BELM] Last trade:€2,885.80 Trade time:6:02PM CET Value change:▼10.42 (-0.36%)
INDEXDJX:.DJI

Dow Jones Ind. Avg.

Company ID [INDEXDJX:.DJI] Last trade:12,878.20 Trade time:4:05PM EST Value change:▲33.07 (0.26%)