An error occured during parsing XML data. Please try again.
Fout
  • XML Parsing Error at 1:257. Error 4: not well-formed (invalid token)

Goed jaar voor Ibogem

MELSELE. Intercommunale Ibogem heeft het voorbije jaar goed geboerd. Het bedrijf kon  het boekjaar afsluiten met positieve cijfers en de schuldenlast werd met meer dan 2 miljoen euro afgebouwd. Ook de aandeelhouders vaarden wel, Ibogem kon bijna 399000 euro dividend uitkeren. Daarnaast legde het bedrijf een succesvol operationeel parcours af.

Voorkomen en hergebruik van afval vormden het voorbije jaar belangrijke pijlers in de werking. Voor de derde keer deed Ibogem mee met de actie 'Ten afval', het sensibiliseringsproject voor jeugdbewegingen. De Kringwinkel zag in 2008 zowel het aantal klanten als het aantal verkochte artikelen stijgen. Door het succes nam Ibogem drie nieuwe medewerkers en een nieuwe kringverantwoordelijke in dienst.

Niet alleen de kringwinkel kreeg meer bezoekers over de vloer, ook de containerparken deden het met 177648 bezoekers, en met piekmomenten van 90 bezoekers per dag, zeer goed. Enkel in juli 2008 telde Ibogem bijna 20000 bezoekers op haar containerparken. De containerparken kregen dan wel meer bezoekers maar die brachten minder afval binnen, wat ervoor zorgde dat Ibogem in 2008 de afvalberg met ruim 710 ton zag verkleinen. In 2008 werd ruim 39570 ton afval verzameld. Het grofvuil daarentegen blijft een zorgenkind. Met 40,49 kg per inwoner (ruim 3231 tin in totaal) kreeg Ibogem het meeste kg/inwoner restgrofvuil in Vlaanderen te verwerken. Dit zette Ibogem aan om vanaf 1 januari 2009 te beginnen met de ophaling van het grofvuil op afspraak.

De inwoners van de Ibogem-regio kunnen nog beter selecteren want nu zijn we met z'n allen slechte leerlingen. Ruim 34% van de afvalberg is restafval en da's teveel. Ibogem wil dat dit jaar laten dalen tot 25%. Opvallend is dat we het op vlak van PMD wél goed doen. PMD wordt uitstekend gesorteerd en zijn behoren we tot de beste van de klas in Vlaanderen. Ten slotte kende Ibogem met de aanvoer van ruim 52809 ton groenafval een recordjaar groencompostering in de Waasland hebben.

Ibogem deed in 2008 voor het eerst mee met de actie 'Taxus tegen kanker', waarin onder het motto 'Vergroot de hoop' afval van taxus werd vezameld. De actie bracht ongeveer 1800 euro op.  (mb)

 

Plaats reactie


Beveiligingscode
Vernieuwen

  • info
  • Weer
  • Video
  • Bert

An error occured during parsing XML data. Please try again.

Berts Bulletin: Pensenverslinder

Het is soms erg aandoenlijk hoe je mensen die nog jong genoeg zijn dingen kan vertellen die niet helemaal stroken met de waarheid. Je zou het 'wijsmaken' kunnen noemen, maar dat klinkt nogal negatief vind ik. Ik spreek liever over 'aanspreken van de fantasie'. Vorige week wilde Joke samen met onze kleine prins naar de supermarkt voor broodnodige boodschappen. Jasper had daar helemaal geen zin in. Hij was druk bezig met zijn treintjes. Die moesten nog helemaal naar de kust rijden. First things First.

Lees meer...

Uit-Tip

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Waasland in beeld 

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8329230202_circusrmmalter.jpg

Paarden centraal in nieuwe show Circus Malter

BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/6929580102_bazelbassevelde3.jpg

Moddergevecht eindigt in overwinning voor Bazel

BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4172030102_pupillen_BK_2_2012.jpg

Pupillen en miniemen schermen in Hasselt

SINT-NIKLAAS.  Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/3225612801_maquettes_safmarineboelwerf_550.jpg

Maquettes 'Ortelius' en 'Maeterlinck' naar De Zaat

TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7168552801_erfgoedbankwaasland.jpg

Modieus: 100 jaar mode online

SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/1244432801_1912_kaart1_550.jpg

Antieke postkaart met je eigen portret

TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7681472801_waeslandia1_550.jpg

Bouwproject 'Waeslandia' gestart

SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9718422601_de_vest_beste_zaak.jpg

Restaurant de Vest is beste zaak van Hulst

HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.

http://www.waaskrant.be/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4003712501_bazelgent.jpg

KFCO Gent - Bijzondere u10 Bazel: 3-8

BAZEL. De bijzonde U10 van Eendracht Bazel zakten op zaterdag 21 januari af naar Wondelgem, waar ze KFCO Gent troffen. De thuisploeg toonde zich van bij het begin heer en meester over het spel. Na amper twee minuten spelen prijkte de 1-0 reeds op het bord.

Beurs

Loading
Chart
o BEL20 €2,304.58 ▲32.46 (1.43%)
o Bel-Small €6,014.64 ▼6.97 (-0.12%)
o Bel-Mid €2,876.36 ▲34.40 (1.21%)
o Dow Jones Ind. Avg. 12,862.23 ▲156.82 (1.23%)
INDEXEURO:BEL20

BEL20

Company ID [INDEXEURO:BEL20] Last trade:€2,304.58 Trade time:6:04PM CET Value change:▲32.46 (1.43%)
INDEXEURO:BELS

Bel-Small

Company ID [INDEXEURO:BELS] Last trade:€6,014.64 Trade time:6:02PM CET Value change:▼6.97 (-0.12%)
INDEXEURO:BELM

Bel-Mid

Company ID [INDEXEURO:BELM] Last trade:€2,876.36 Trade time:6:02PM CET Value change:▲34.40 (1.21%)
INDEXDJX:.DJI

Dow Jones Ind. Avg.

Company ID [INDEXDJX:.DJI] Last trade:12,862.23 Trade time:4:03PM EST Value change:▲156.82 (1.23%)