TEMSE. Rode Kruis Temse start op donderdag 17 september met een nieuwe cursus ‘Eerst hulp’.Â
De 12 uren durende cursus laten de belangrijkste technieken en verzorgingen aan bod komen en leert de cursisten omgaan met levensbedreigende situaties zoals reanimatie, zware bloedingen, brandwonden…). Wie wil, kan aansluitend kan de cursus ‘Helper’ volgen. Daar worden de meest voorkomende verwondingen behandeld.Â
De nieuwe cursus start op donderdag 17 september. Hij vindt elke donderdagavond van 19.30 tot 21.45 uur plaats in het Rode Kruislokaal, Dacca-complex, Kasteelstraat 78.
Inschrijven kan Wendy Boterberg op 03/830 26 59 (na kantooruren) of
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
. (mb)
Â

Wanneer ik deze tekst maak, hebben ze hierboven de donsdekens nog niet uitgeschud. Met andere woorden: het heeft nog niet (opnieuw) gesneeuwd. De straten zijn voorlopig nog geen ijsbanen en het water van onze kippen is nog niet helemaal vaste stof geworden. Gelukkig maar. Een beetje sneeuw en ijs is voor kinderen ongetwijfeld heel erg leuk, maar heel wat bewoners van aangepaste huizen in deze wijk Nieuwland te Zwijndrecht vervloeken gladde straten en voetpaden.
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.