
Na proefperiode is beslist om ook de openingsuren van de containerparken te Rupelmonde en Verrebroek het hele jaar door tijdens de werkdagen te voorzien van 10u tot 11u45 en van 13 tot 17u45. Om de files maximaal te vermijden is geopteerd om reeds vanaf 10u te openen. IBOGEM overweegt om op het containerpark te Melsele aaneensluitende openingsuren te voorzien in de loop van het jaar dus gewoon van 10 u tot 17u. Zaterdag zijn de containerparken open van 9u tot 14u45.
Sedert einde november kan men voor alle diensten van IBOGEM met betaalkaarten betalen. Deze mogelijkheden zijn ook op de containerparken voorzien. De containerparken zijn ook uitgerust met displays zodat de inwoners hun aanvoergewichten kunnen zien.

groenafval gewogen
IBOGEM heeft in overleg met de burgemeesters van Beveren, Kruibeke en Zwijndrecht een oplossing uitgewerkt die de inwoners in staat moet stellen om bij renovatie- of afbraakwerken hun bouwafval vlotter af te voeren naar de containerparken. Ook voor groenafval is een versoepeling in de werking goedgekeurd. Beide aanpassingen zullen in 2010 worden toegepast.
Elke aanvoer boven de 100 kg particulier afval wordt ook in 2010 na weging aangerekend. Meerdere aanvoeren per dag, evenwel tegen betaling vanaf 2e aanvoer, blijven mogelijk. De wettelijk verplichte aanrekening van ambachtelijk of bedrijfsafval, aangevoerd door zelfstandigen en kleine ondernemingen, aan kostende prijs vanaf de eerste kg blijft van toepassing. In tegenstelling tot vele andere regio’s in Vlaanderen, waar hun toegang wordt verboden, laat IBOGEM deze zelfstandigen en ondernemingen toe om tijdens de openingsuren van het containerparken hun afval aan te bieden. Zij bekomen een factuur die zij als bedrijfskosten kunnen opnemen.



Indien er Antwerpse lezers zijn van deze tekst zou het kunnen dat ik ze een beetje op de tenen trap. In dat geval verontschuldig ik me op voorhand. Heel wat Antwerpenaars noemen de taal die zij spreken een 'wereldtaal'. Dat heeft waarschijnlijk te maken met een tamelijk overdreven vorm van chauvinisme. Indien ze de provinciegrenzen overschrijden zijn ze meestal heel erg moeilijk te verstaan. Ik geef toe, dat geldt ook voor inwoners van bijvoorbeeld Brugge maar zij zijn er zich van bewust dat ze hier en daar moeilijk begrepen worden. Ze proberen er dan ook een beetje rekening mee te houden.
Lees meer...BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.
BAZEL. De bijzonde U10 van Eendracht Bazel zakten op zaterdag 21 januari af naar Wondelgem, waar ze KFCO Gent troffen. De thuisploeg toonde zich van bij het begin heer en meester over het spel. Na amper twee minuten spelen prijkte de 1-0 reeds op het bord.