
Het resultaat van dat onderzoek was dat een fusie Kruibeke-Zwijndrecht wel degelijk kan. Er is geen grondwettelijk bezwaar tegen een gemeentefusie tussen twee gemeenten uit een verschillende provincie. De gewesten zijn bevoegd om de provinciegrenzen te wijzigen. De provincieraden moeten er advies over geven (provinciedecreet art. 260). Ingeval een provinciegrensoverschrijdende fusie van gemeenten moet de decreetgever dus ook de grenzen van die beide provincies wijzigen, na advies van de betrokken provincieraden. Er is daarvoor geen tussenkomst van de federale overheid nodig.
Zoals reeds gesteld in de beleidsnota van de minister is hij bereid om gemeentefusies in Vlaanderen materieel en inhoudelijk te ondersteunen. Dat geldt uiteraard ook voor een eventuele fusie tussen Kruibeke en Zwijndrecht. Hoe dan ook, Zwijndrecht blijft zeker geen vragende partij. (Rolf Duchamps)

Lange tijd geleden, toen ik in het laatste jaar van het lager onderwijs zat, heb ik eens een grappig voorval meegemaakt. Iedere dag liep ik samen met een klasgenoot die een straat verder woonde met de slaap nog in de ogen naar school. Die jongen heette Jan Ghyssaert, door mijn zussen steevast Jan Sigaar genoemd.
Onze wandeling naar school was het uitgelezen moment om huistaken te vergelijken en indien nodig te verbeteren. Vooral in dat laatste jaar was dat soms wel aangewezen. De leraar trok soms zelfs punten af wanneer je te dicht bij de kantlijn had geschreven. Vooral taken voor wiskunde werden tot vijfmaal toe herlezen.
BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.