Logo

Vrijwilligers OCMW gehuldigd

Image
Ann Cools, voorzitter van het OCMW, sprak haar dankbaarheid uit naar de vrijwilligers.
BEVEREN. Naar aanleiding van de start van de 'Week van de vrijwilliger' werd in het OCMW hulde gebracht aan de meer dan honderd vrijwilligers die meewerken in de verschillende instellingen van het OCMW. De ganse week door zal er van alles te doen zijn en omdat het dan moeilijk is iedereen nog eens amen te brengen werd besloten dat te doen aan de vooravond van deze bijzondere week. OCMW voorzitter wilde in geen geval de ‘Week van de Vrijwilliger” ongemerkt laten voorbij gaan. Het is de tweede keer dat alle vrijwilligers werden samen gebracht. Sommigen onder hen, verblijven ook zelf in De Beuken waar ze dan vrijwilligerswerk uitvoeren.

De vrijwilligers spelen in de huizen van het OCMW een grote rol. Momenteel zijn ze met 113 die actief zijn zowel in Windekind het kinderdagverblijf als in De Beuken werken. Ze houden de cafetaria open, geven eten aan dementerenden, meegaan met de uitstappen, rolstoelen duwen. Kortom er is een hele waaier aan activiteiten waar ze kunnen meewerken. Maar dan wel ieder volgens zijn eigen voorkeuren. Ze worden ook niet verplicht iets te doen.

Image
de groep vrijwilligers

Het wordt een zodanig grote groep dat de noodzaak wordt aangevoeld om een professionele begeleider aan te stellen. Naar de toekomst toe zal dan ook uitgekeken worden naar een vrijwilligerscoördinator. Nu wordt het een beetje gedaan door de seniorencoördinator , een beetje door de animatieverantwoordelijken in de verschillende instellingen. Rond 'Welzijn' is er ook wel enige wetgeving op til want vrijwilligers kunnen ook een ongelukje hebben, er moeten verzekeringen afgesloten worden, al eens een opleiding wordt georganiseerd. Er moet dus iemand komen die zich uitsluitend maar met die zaken bezighoudt. Het OCMW zal dat ook gaan verdedigen bij de gemeente want uiteindelijk moet zo’n personeelslid ook betaald worden. (rd)

 

De inhoud van deze website mag niet zonder schriftelijke toestemming van Waaskrant worden overgenomen.