Logo

'Dikste bees' voor Koen Meul uit Belsele

Image
Dit is ze dan: de 'dikste bees' van de Aardbeifeesten 2010: 196 gram zwaar.
MELSELE. Zondag heeft de jury gecontroleerd welke aardbeiteler er de dikste vrucht uit zijn serre naar de terrastent had gebracht. Er kwamen 13 aardbeien van zwaar kaliber binnen. Veel waren het niet maar ja, zo’n dikke aardbeien kweken is toch gewoon de natuur zijn gang laten gaan en ’t schijnt dat onder plastiek dat wel gemakkelijker gaat. In elk geval veel mensen keken zich de ogen uit kop toen ze die ‘bezen’ daar zagen liggen.

Een ludieke wedstrijd was want de vormen die ze hadden deed soms wel denken aan een kinderachterwerkje. Voor de keuring was er medewerking van de Mechelse Veilingen, de veiling van Hoogstraten die aan de winnaar een ballonvlucht schonk, Profruco Vrasene .Ook Romain De Coninck, de Melseelse kunstschilder die elk jaar, vanaf 1971, een portret van de Aardbeiprinses schildert, zat bij de jury.

Een de winnaar werd Koen Meul uit Belsele die een exemplaar van 196 gram afleverde. De 2de prijs was voor Georges Van de Vijver uit Bazel met 188 gram en Herman Blommaert uit Melsele werd met een bees van 186 gram 3de. (r.d.)

 

 

De inhoud van deze website mag niet zonder schriftelijke toestemming van Waaskrant worden overgenomen.