Logo

Wetenschap werkt rond de Doelse Kogge

Image
Minister Bourgeois toen hij in november 2009 in Kallo de containers een bezoek bracht waarin de resten van de kogge zitten.
BEVEREN/DOEL. Het Vlaams Instituut voor het Onroerend Erfgoed of  VIOE organiseert donderdag in het waterbouwkundig Laboratorium van Borgerhout  een persconferentie over het wetenschappelijk onderzoek aan de Kogge van Doel.

De kogge is een middeleeuws scheepswrak dat tien jaar geleden bij de werken aan het Deurganckdok werd gevonden. Dankzij de beslissing van Vlaams minister Geert Bourgeois, bevoegd voor onroerend erfgoed, werd het VIOE belast met de studie van deze vondst van Europees belang.  Op die dag krijgt de pers de kans het onderzoek in avant-première te bezoeken en te beleven. In 2000 en 2002 werd er bij de werken aan het Deurganckdok de uitzonderlijk goed bewaarde wrakken van 2 middeleeuwse schepen ontdekt. Ze zijn bekend onder de naam ‘de Doelse koggen’.

Minister Bourgeois maakte eind vorig jaar meer dan 2 miljoen euro vrij om de wrakstukken te redden en om ze indien mogelijk te reconstrueren.

Image
Nog eens een beeld van het vinden van de resten van een kogge bij het graven voor het Deurgancdok begin van deze eeuw.
Maar eerst worden dus de bewaarde resten grondig wetenschappelijk onderzocht. In totaal zal het onderzoek 3 jaar in beslag nemen.

Minister Bourgeois benadrukt het historisch en cultureel belang van de conservatie van de schepen: "De Doelse koggen gelden wereldwijd als zeer uitzonderlijk erfgoed. Het is de belangrijkste archeologische maritieme vondst ooit in Vlaanderen."
Hij zelf zal donderdag ook een bezoek brengen in het Waterbouwkundig Laboratorium te Borgerhout. De minister zal dan ook meer vertellen over de manier waarop het publiek het onderzoek van de koggen zal kunnen volgen, zowel digitaal als ter plaatse in het labo. De minister hecht veel belang aan de publiekswerking.(r.d.)

 

 

De inhoud van deze website mag niet zonder schriftelijke toestemming van Waaskrant worden overgenomen.