SINT-NIKLAAS. Kleuterschool De Kleurboog viert op zondag 22 juni haar vijftigste verjaardag. De school is al sinds 1960 gevestigd in de huidige gebouwen aan Vijfstraten 130 in Sint-Niklaas. Twee jaar eerder was de school gestart in de garage en de achterbouw van een huis in de buurt.
De Kleurboog viert haar halve eeuw met een tuinfeest die de school zal omtoveren tot een sprookjespaleis. Het paleis wordt bevolkt door koning, gespeeld Harry Deswarte en koningin, prinsen en prinsessen, bakkers, paarden, zwanen en kikkers, een nar en de minnestrelen, gespeeld door oud-leerling en winnaar Lawijtstrijd 2008 Laurens Duerinck met zijn vader Philip Duerinck, leraar gitaar Stedelijke Academie voor Muziek, Woord en Dans. De sprookjesnamiddag begint om 14u30 en duurt ongeveer 45 minuten. Nadien is er een reuzentaart met 50 kaarsjes.
Kleuterschool De Kleurboog nodigt ook alle oud-leerlingen uit om naar het tuinfeest te komen. (mb)

Mijn verstand is er eigenlijk een beetje te klein voor. Wat momenteel gebeurt in de Golf van Mexico is tamelijk hallucinant. Eigenlijk te gek voor woorden. Moet er nog olie zijn? Zogenaamd intelligente mensen zijn wel in staat om te gaan boren op ongeveer 1500 meter diepte, maar er was niet aan een scenario gedacht om in te grijpen wanneer het mis zou lopen. Zoals nu. Ik heb het een en ander opgezocht en trok grote ogen. Hallucinant is eigenlijk nog te zwak om het uit te drukken.
Lees meer...BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.
BAZEL. De bijzonde U10 van Eendracht Bazel zakten op zaterdag 21 januari af naar Wondelgem, waar ze KFCO Gent troffen. De thuisploeg toonde zich van bij het begin heer en meester over het spel. Na amper twee minuten spelen prijkte de 1-0 reeds op het bord.