DOEL.De Scheldewijding in Doel is een plechtigheid die tot ver buiten de regio een aantrekkingskracht heeft. We ontmoetten er zelfs een dame die helemaal uit Putte -Kapellen kwam en elk jaar aanwezig is. Die Scheldewijding heeft iets dat een mens beroerd. Het water, de wijding, het volk, de majestueuze Schelde en nu ook de vraag: moet nu echt dit gebeuren verdwijnen?
Wij zijn er op uitgetrokken en legden beelden vast die bij ons nageslacht waarschijnlijk nostalgie zal oproepen en zal laten zeggen: "Ho, was dat zo vroeger in Doel..."

De veerboot uit Lillo bracht ook veel Antwerpenaars naar het Waasland. Doel is Waasland en niet zoals we in de media wel eens horen: te Doel in de Antwerpse haven...
Â

De mensen kwamen van de rommel- en de ambachtenmarkt naar het haventje.
Â
Â

De boten lagen klaar voor de wijding met aan boord enthousiaste mensen
Â
Â

Een attractie en nieuw: waterwandelen.
Â
Â

Het volksmuziek bracht de genodigden en personaliteiten en heel veel volk naar de haven.
Â
Â

Doelse vlaggen werden mee genomen.
Â
Â

Er stond een massa volk op de pier toen de zeereus van Grimaldi langs vaarde.
Â
Â

En toch werd nog een plaatsje gevonden om te protesteren.
Â
Â

De geestelijkheid is klaar voor de zegening of wijding.
Â
Â

de wijding
Â
Â

En ze zagen dat het allemaal goed was.
Â
Â

Een algemeen beeld op de plaats waar de boten langs kwamen om gewijd te worden.
Â
Â

Na de zegening werd de aftocht letterlijk geblazen.
Â
Â

Het Doelse haventje is verlaten. De schepen zijn een vlootshow gaan verzorgen, van op de dijk te volgen.
(Samengesteld door Rolf Duchamps)
Â

Vandaag, 5 juli, wordt een van de belangrijkste mensen in mijn leven een jaartje ouder. 27 om precies te zijn. Sommige lezers zullen zeggen dat ze een piepkuiken is. Kan best zijn, maar voor mij is mijn vrouwtje een heel erg volwassen iemand.
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.