Vroeger hing bij mijn grootvader aan de muur een briefje waarop stond 'wie het kleine niet eert, is het grote niet weerd.' Ik begreep dat tekstje niet volledig en toen ik het dan eindelijk begreep vond ik het op niet veel slaan. Maar dat is nu wel anders. Het zijn de kleine dingen die het doen. Kleine dingen kunnen heel veel betekenen.
Een Nederlandse dichter (Remco Campert) had het ook begrepen en het heel goed uitgelegd, met dit gedicht:
Iemand stelt de vraag
verzet begint niet met grote woorden
maar met kleine daden
zoals storm met zacht geritsel in de tuin
of de kat die de kolder in zijn kop krijgt
zoals brede rivieren
met een kleine bron
verscholen in het woud
zoals een vuurzee
met dezelfde lucifer
die de sigaret aansteekt
zoals liefde met een blik
jezelf een vraag stellen
daarmee begint verzet
en dan die vraag aan een ander stellen
Liefde begint inderdaad soms met een blik, iets dat je niet kan benoemen. Iets kleins maar het is net dat dat het doet...
Misschien moeten we maar wat vaker tevreden zijn met kleine dingen, dingen die er op het eerste zicht weinig of niets toe doen. We zouden ons leven heel wat makkelijker en soms dragelijker maken door niet over alles te klagen. Soms komt de post inderdaad een dag te laat maar hij komt. Een vlo is een minuscuul diertje maar het heeft in de middeleeuwen wel voor miljarden doden gezorgd. En zo bekeken was die tekst bij mijn grootvader zo dom nog niet.
Tot een volgende kriebel, mogelijk met een heel klein tekstje maar...
Bert

Vandaag, 5 juli, wordt een van de belangrijkste mensen in mijn leven een jaartje ouder. 27 om precies te zijn. Sommige lezers zullen zeggen dat ze een piepkuiken is. Kan best zijn, maar voor mij is mijn vrouwtje een heel erg volwassen iemand.
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.