Jasper moet nog vier worden, maar kent al wel het klappen van de zweep om bepaalde dingen gedaan te krijgen. Heel subtiel, maar wel effectief. Hij zou er politicus mee kunnen worden. Een recent voorval heeft het goed geïllustreerd en voor de nodige hilariteit en verbazing gezorgd. Een voorval dat we ons waarschijnlijk nog lang zullen herinneren.
Ik probeer het zo goed mogelijk uit de doeken te doen. Toen Jasper een tijdje geleden bij zijn oma logeerde, werd hij 's morgens gewekt door een duif. Minutenlang, tot vervelens toe, imiteerde hij het beest. "roekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoe..." Na een tijdje was één van mijn zussen zijn ‘roekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoeroekoe...’een beetje beu. "We weten het nu wel hoor!"
Bepaalde woorden en klanken van het kleutertaaltje van Jasper staan nog niet helemaal op punt. 'Oranje' bijvoorbeeld, klinkt meestal als 'Ojafje’. Diezelfde zus probeerde wat later om hem de juiste uitspraak aan te leren : "je moet zeggen oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje, oRaNje…".
En dat ging zo door tot Jasper het op zijn heupen kreeg.
"Tante Mieke! Stop ermee, of de duif komt terug!"
Ze stopte en moest er hartelijk om lachen.
Maar de duivenkenner had toch bereikt wat hij wilde.
En zijn lievelingskleur is voorlopig nog altijd 'Ojafje’.
Tot de volgende kriebel,
Bert

Nieuwjaarke zoete, een varken heeft vier voeten, vier voeten en een staart is dat nu geen centje waard?" Als kleine jongen zong ik bovenstaande, zinloze tekst samen met mijn oudste zus, een neef en een nicht in de wijken waar mijn grootvader woonde. Altijd enkele dagen voor nieuwjaar, voorzien van een grote tas voor de buit.
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.