REGIO. De KWB heeft voor de komende maanden weer het 'Waas Joggingscriterium' geprogrammeerd. Reeds voor de 20ste keer zit het in 2010 in de organisatie. Het motto blijft al enkele jaren “KWB in Beweging”. Er zijn 10 joggings die in een aanbod zitten. Wie er aan minstens 7 deelneemt, ontvangt de criteriumprijs. Voor de 1km is er een aparte criteriumprijs.
Het joggingscriterium start op zaterdag 8 mei in Lokeren, Verloren bos. Op zaterdag 15 mei in Elversele aan het Gemeentelijk Sportterrein in de Meersstraat, op zaterdag 5 juni in Bazel aan Sporthal De Dulpop, zaterdag 12 juni te Beveren aan het baseballterrein in de sportzone van de Klapperstraat, zondag 19 juni te Haasdonk aan de Vrije Basisschool in de Poerdam, Zondag 27 juni aan Duizend Appels-Sinaai sporthal ‘Ter Beke’, vrijdag 27 augustus in Zele Kouter in de feesttent van wijk Vlaschaard, zaterdag 11 september te Sint-Niklaas G. Bontinckstadion/De Ster, zondag 26 september in Hamme aan zaal Familia in de Petrus Van der Jeugdlaan en tenslotte op zondag 3 oktober te Sint-Pauwels aan het Parochiaal Dienstencentrum.
Buiten het Criterium is er op 30 oktober nog de 53ste Cross der Jongeren op het Domein de Beeltjens te Westerlo met afstanden van 100 meter tot 20 km.
Het 20ste Waas Joggingscriterium zorgt voor een degelijke begeleiding met kleedruimtes en douches, bevoorrading met water van de Top Bronnen en bij aankomst gratis Extran. Er is tijdsopname maar geen klassering. Ook de hulpdiensten zijn steeds in staat van paraatheid.
De starttijden zijn bepaald op 14u30 voor de 1 km (tot 12 jaar). Om 14u45 start de 5 km en om 15u30 de 10/11 km.
Deelnemen kost 1,25 euro voor de km, 3,5 euro voor de 5 en de 10/11 km. KWB- en CM-leden betalen 3euro en dat op vertoon van hun lidkaart of de gele klever uit het ziekenboekje. Wie aan 9 van de 10 joggings deelneemt, ontvangt een verrassingsprijs. (r.d.)

Hij had mijn hand losgelaten. Nu ik was voorgesteld konden acht ogen mij bewaken. De vier heren praatten over sla en tomaten, vogels en vissen. En over zaaigoed (juist ja, dat was het. Zaaigoed). Zaaigoed dat, zo wist Jef met de hanglip te vertellen, sterk was afgeprijsd. "Wat een verrassing", zei opa nadat hij vluchtig de nieuwe prijzen had bekeken. Ik vond de markt plots heel wat minder leuk. Was dat de verrassing? Wat een teleurstelling. En wat een leugenaar was opa. Hij deed alsof hij van niets wist hoewel hij het verdorie al had opgeschreven. Bijna begon ik te huilen.
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.