BURCHT. In de 'Memorial Martin Van Puyenbroeck' komen de finales nu dichtbij. Er zijn 4 teams die zich hebben geplaatst. De laatste twee kwamen uit de 2de ronde die vrijdagavond werd gespeeld in Vrede Sint-Martinus.
Rita Saelen - Staf Van Puyenbroeck (60) konden aan hun stunt van de 1ste ronde geen gevolg geven tegen Guido Portael- Tony De Pauw (74). Nochtans begon Rita schitterend met een serie van 9 maar daarna viel ze compleet stil en ook Staf kon als hoogste serie maar (7b) afleveren. En met een tegenstander als Tony De Pauw is dat natuurlijk onvoldoende want die pakte eerst uit met 15 (3b) en dan 12 (4b) en toen stond het al 121 - 37.
Na 12 b was het spel gespeeld: 33 (van de 60) voor Saelen - Van Puyenbroeck en 74 voor Portael - De Pauw bij wie deze laatste 61 van de 74 caramboles voor zijn rekening nam en Guido er amper 13 lukte.
Jackie Stolck - Frans Van Puyenbroeck (73) moesten het opnemen tegen het Kruibeekse duo Bart Rosier - Jurgen Van Havere (78). Het werd 53 (van de 73) -78. Toen Jurgen Van Havere in de 2b al 17 in serie zetten en daarna regelmatig bleef scoren met o.a. 9 (4b) en 8 (16b) dan kon het alleen maar een verdiende overwinning genoemd worden.N Rosier maakte er 16 en Van Havere 62. Jackie Stolck zorgde bij het andere duo voor een hoogste serie van 8 (14b) Hij maakte 21 caramboles van 53 en maat Frans Van Puyenbroeck 32. Maar, dik te weinig natuurlijk.

De 4 overgebleven ploegen spelen op zaterdag 29 november de 3de ronde en dan de finales voor 3de en 4de plaats en voor de 1ste en 2de plaats.Ook Piet Dubbeldam - Robert Stroobant (78) en Fons Rentiens - Johan Van Havenbergh (146) zitten in die finales.Begin 20u in Vrede Sint-Martinus in de Dorpsstraat te Burcht. (Rolf Duchamps)

Ik zeg al op voorhand: ik weet niet of wat ik nu ga vertellen volkomen waar is. Misschien is het eerder een soort (wens)droom die heel wat jaren is meegegaan. Toen ik jong was, maakte mijn vader in de kelder pralines. Achteraan in de werkruimte stond een smeltbak waarin een massa blokken chocolade werd gesmolten. Die gesmolten chocolade werd dan gebruikt om er lekkere pralines mee te maken. Lekker en pralines hoort een beetje bij elkaar. Zoals rood en tomaat. Of zuur en citroen. Zand en strand. Nat en water. Maar goed, ik wijk een beetje af nu. Ik zou de draad nog verliezen...
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Â Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.