ZWIJNDRECHT/BURCHT. Zoals elk jaar worden er heel wat sportactiviteiten georganiseerd in het kader van de ‘gemeentedag’. Reeds op vrijdag 27 augustus wordt gestart met het biljartkampioenschap waaraan zes club deelnemen. Het gaat om het biljartkampioenschap ‘Vrij Spel’ in een organisatie van KBC Wij Willen Beter. Vrijdagavond vindt de inschrijving plaats in café De Wachtzaal aan de Dorpstraat 119 en zal meteen getrokken worden voor de kwalificatieronde. De wedstrijden rond 'Kampioen van Burcht' is het grootste biljartgebeuren van Zwijndrecht.
De kalender brengt vervolgens op maandag 30 augustus een Kwalificatieronde met aanvang om 20u in De Wachtzaal (KBC Wij Willen Beter)
Dinsdag 31 augustus een kwalificatieronde om 20u in De Wachtzaal, (KBC Oefening Baart Kunst)
Vrijdag 3 september: Kwalificatieronde om 20.u in café De Wachtzaal, (BC Carambol), in Taverne Trefpunt, Pastoor Coplaan 294 (BC Trefpunt), in café Ons Huis, Antwerpsesteenweg 11, (BC Ons Huis) en in Vrede Sint Martinus, Dorpstraat 34, (BC Madison)
Die avond vindt na de gespeelde wedstrijden, ook de trekking plaats voor de 8ste finales
Deze 1/8ste finales worden dan gespeeld op maandag 6 (KBC Wij Willen Beter) en dinsdag 7 september (Oefening Baart Kunst) om 20u in café De Wachtzaal
Vrijdag 10 september worden de 1/8ste finales verder gezet om 20u in café De Wachtzaal (BC Carambol) Taverne Trefpunt BC Trefpunt), café Ons Huis (BC Ons Huis) en in Vrede Sint Martinus (BC Madison).
Maandag 13 september volgen de kwartfinales na de trekking om 19u30 om 20u in café De Wachtzaal, Taverne Trefpunt, Café Ons Huis en Vrede Sint-Martinus.
Dinsdag 14 september brengen de halve finales na de trekking om 19u30 en 20u de matchen in café De Wachtzaal in de Dorpsstraat.
Vrijdag 17 september wordt dan de grote finale gespeeld bij KBC Oefening Baart Kunst in café De Wachtzaal. Aanvang 20u. Het gaat om de Beker “Kampioen van Burcht 2010” geschonken door de biljartclub KBC Wij Willen Beter.(Rolf Duchamps)

Elke zondag schrijft huiscolumnist Bert Van de Velde over de dingen zoals hij ze ziet: een reactie op de actualiteit, een mijmering over z'n kindertijd of een fantasierijke tekst. Ook vandaag neemt hij de Waaskrantlezer mee in zijn wereld...
Zoals ik vorige keer al liet weten zijn mijn broer en zussen en voor alle eerlijkheid ikzelf enkele weken lang het onderwerp voor deze tekst. Ik heb het hen vorige week gevraagd, en ze lieten weten dat ze er geen graten in zagen. Op voorwaarde dat ik het niet zou hebben over die roze tutu en dat zwarte zweepje (grapje, echt waar).
Lees meer...BEVEREN. Eind januari zette de sportraad van Beveren haar kampioenen in de bloemen tijdens de jaarlijkse sportlaureatenviering. Volleyballer Sam Deroo, speler bij de nationale ploeg en Knack Roeselare, werd sportpersoonlijkheid van het jaar en volgt daarmee tumbler Jonathan Duyols op.
BEVEREN. Circus Malter trekt dezer dagen haar tent op op het Gravenplein in Beveren. Vrijdag, zaterdag en zondag keert Circus Malter met een nieuwe show terug naar de roots van het circus met een paardenspel, dressuren, acrobatie en clowns. Het wordt op alle vlak een gezinsvriendelijke show want kinderen tot
BAZEL/BASSEVELDE. Afgelopen weekend trokken de Bijzonder U10 van Eendracht Bazel naar Bassevelde. Een kleine, overvolle kantine en een te kleine kleedkamer deed menig ouder terugdenken aan de jaren 1980. Het veld bleek een puinhoop: op de helft van het veld stond water of lag modder.
SINT-NIKLAAS. Op 28 & 29 januari 2012 stuurde de Sint-Niklase Schermgilde de Klauwaerts 15 leden naar het BK pupillen (-12jaar) en miniemen (-14jaar) in Hasselt. De Klauwaerts haalden maar liefst 11 podiumplaatsen.
TEMSE. Het gemeentebestuur van Temse breidt de collectie scheepsmaquettes in AC De Zaat verder uit. Het administratief centrum stelt sinds 2010 twintig maquettes tentoon van schepen die gebouwd zijn op de Boelwerf. Daar komen binnenkort de maquettes van de beroemde containerschepen 'Ortelius' en 'Maeterlinck' bij.
SINT-NIKLAAS. De Erfgoedbank Waasland verzamelde meer dan 130 beelden uit een eeuw modegeschiedenis. Foto's van de wespentailles uit de late 19de eeuw tot de olifantenpijpen van de late jaren ’70 zijn te zien in de online tentoonstelling 'Modieus'.
TEMSE. Op zondag 16 september krijgen bezoekers van het grootste herdenkingsfeest van de Vliegweek uit 1912 op de Wilfordkaai de kans om zich te laten fotograferen in een kader van 1912.
SINT-NIKLAAS. Het ambitieuze nieuwbouwproject 'Waeslandia' krijgt stilaan vorm. De werken op de hoek van de Oude Molenstraat en de F. Van Havermaetstraat in Sint- Niklaas zijn onlangs gestart. Waar eens het voedingsbedrijf 'Waeslandia' stond, verrijzen 43 appartementen, 5 woningen, een volledig ondergronds garagecomplex, bergingskelders en een grote commerciële ruimte.
HULST (NL). Wie tussen 5 en 19 januari ging winkelen in de Nederlandse stad Hulst kon stemmen op één van de 17 genomineerde zaken in de wedstrijd 'Beste Zaak van Hulst'. Zaterdag werd, op de dag van de klant, de winnaar bekend gemaakt: Restaurant de Vest.