Zwijndrecht huldigde zijn sportlaureaten (2)

ZWIJNDRECHT/BURCHT. In ’t Waaigat werden naast bijzonder veel atletieklaureaten ook nog tal van andere sportfiguren gelauwerd en opvallend was dat ook de gewone volkse sporten niet werden vergeten.

Badmintonclub 't Fortje Zwijndrecht
Shreya Surana: Provinciaal kampioen -9 meisjes enkel en winnaar PBA jeugdcircuit -9 meisjes
Tim Van Herbruggen bij de  -11j: Provinciaal kampioen jongens dubbel, Provinciaal kampioen gemengd dubbel, Vice-provinciaal kampioen  jongens enkel, 2de plaats PBA jeugdcircuit jongens
Jannes Van Houtven: Winnaar provinciaal jeugdcircuit -13
Shanice Graff: provinciaal kampioen -13 meisjes dubbel
Stijn De Langhe bij de -13 jongens: Provinciaal kampioen enkel, Provinciaal kampioen gemengd dubbel, Vice-provinciaal kampioen dubbel en Vice-belgisch kampioen  gemengd dubbel
Nikki Graff: Winnaar provinciaal jeugdcircuit -18
Stevie Van Overtveldt: Winnaar provinciaal jeugdcircuit -18
Stijn Van Herbruggen bij -19j jongens: Provinciaal kampioen -19 jongens dubbel, Provinciaal kampioen -19 gemengd dubbel en Vice provinciaal kampioen enkel
Birgit Janssens: Provinciaal kampioen -19 gemengd dubbel
Jan Bonheur : Belgisch kampioen senioren gemengd 50+
Heidi De Greef: Vlaams kampioen dames dubbel, Vlaams kampioen gemengd dubbel
Wendy De Greef: Vlaams kampioen dames dubbel
Verbist Geert: Vlaams kampioen heren dubbel en Vice-vlaams kampioen gemengd dubbel

Ploegtitels bij ‘t Fortje
Heren 2: Patrick Van Nieuwenhuyse, Bart Vandenbrande, Kris Van Hove, Stijn Van Herbruggen, Ruben Van Eetvelt, Bart Van Tilborgh, Tom Thierens, Ronny De Langhe werden kampioen in provinciale 2A

Heren 3: Pieter Vincke, Wim Van Hove, Patrick Van den Bempt, Bart Verhees, Dries Van Robbroeck, Jan Bonheur, Tom Thierens kampioen in provinciale 3A

Image
Badmintonclub ’t Fortje had ook weer tal van kampioenen.


The BMX Stars
Jari Waeyenberghe Winnaar topcompetitie BMX te Keerbergen - Boys 7 en 3e plaats Coup De Luxemburg,  Winnaar clubkampioenschap Antwerp BMX recreanten 6-jarigen

Ippon Zwijndrecht bracht  Sami Loussif naar voor met goud in de -77kg reeks fighting:
Goud op het international A-tornooi Open Hamburg (maart '08), op de Europacup in Polen (november '07), op de Europacup in Slovenië (oktober '07), op het Belgisch kampioenschap te Borgerhout (maart '08), op het Belgisch kampioenschap te Bergen (mei '07) en op het Vlaams kampioenschap te Malle (februari '08)
Vanessa Van de Vijver - Elena Torfs in duo games: goud op het international A-tornooi Open Hamburg (maart '08)  en op het Belgisch kampioenschap te Borgerhout (maart '08)
Charis Gravensteyn - Brenda Huysmans in duo games miniemen: goud op het Belgisch kampioenschap te Bergen, op het Vlaams kampioenschap te Malle en op het federaal kampioenschap te Bornem
Shannon Gravensteyn - Ellen Wuyts duo games miniemen: Goud op het open Oostvlaams kampioenschap te Beveren, Zilver op het Vlaams kampioenschap te Malle en brons op het Belgisch kampioenschap te Borgerhout, op het Belgisch kampioenschap te Bergen, op het Vlaams kampioenschap te Malle op het federaal kampioenschap te Bornem.

Image
De kampioenen en afgevaardigden van basket Sobabee, Ippon en BMX Stars.

Insurex Sobabee Basket Zwijndrecht
Sobabee vets 2: Benny Schenck, Paul Van Daele, Walter Van Bogaert, Stefan Van Campenhout, Marc Rombout, Rob Gielen, Wim Van der Stock, Herbert Dobbeleir, Jan De Wachter, Jos Combe, Stijn Schenck: Kampioen seizoen 2007-2008 Sporcrea vzw afdeling basketbal

Duivenbond Burcht
François Lambrechts en Gert Huyghe: Kampioen van Quievrain asduif oude duiven
Franky Van Vooren: Kampioen van Quievrain en Noyon
Leon Deckers: Kampioen van Quievrain - Asduif

In Duivenmaatschappij 'Vereniging Zwijndrecht' moest hulde worden gebracht aan  Ronny Heyndrickx
die kampioen werd van Quievrain 1e en 2e getekende oude duiven, Quievrain 1e en 3e getekende jonge duiven,  Quievrain 1e en 2e getekende jaarse duiven, Noyon 2e getekende oude duiven, Noyon 1e en 2e jaarling duiven, Noyon 4e getekende jonge duiven
Lucien Van Puymbroeck: Kampioen van Quievrain 2e getekende jonge duiven
Dirk De Cock: Kampioen van Quievrain 4e getekende jonge duiven
Jozef De Cock: Kampioen van Noyon 2e en 3e getekende jonge duiven
Ernest Braem: Kampioen van Noyon 1e getekende jonge duiven
Roger Van Raemdonck: Kampioen van Noyon 1e getekende oude duiven.

Image
De beste duivenmelkers van Burcht en Zwijndrecht.

•Boogschieten
Liggendewipmaatschappij De Daltons
Diana Robbé: Provinciaal kampioen  ploeg dames

Liggendewipmaatschappij De Kemels
Katia Fasseel bij de dames B: Provinciaal kampioen, Sectorkampioen, Koningin der koninginnen en winnaar  Goudenpijl "Stad Sint-Niklaas"
Ann Genyn: Sectorkampioen  hoge vogels
Dave Feyen: Sectorkampioen heren A
Marc Bruystens: Sectorkampioen  heren B
Gino Heyrman: Sectorkampioen en Koning Der Koningen

Ploegtitels
Mandy Heyrman, Ann Genyn, Katia Fasseel, Marc Bruytens, Gino Heyrman, Dave Feyen werden Sectorkampioen
Jeffrey Heyrman, Gregory Genyn, Mandy Heyrman, Katia Fasseel, Ann Genyn, Dave Feyen werden
Provinciaal kampioen
Katia Fasseel, Ann Genyn, Mandy Heyrman wonnen het Open kampioenschap Keerbergen

Liggendewipmaatschappij ’t Heiken
Shirley Vercauteren: Vlaams kampioen en prinses kadetten
Andy Vercauteren: Provinciaal kampioen en Sectorkampioen – heren kadetten
Bianca Smet: Provinciaal kampioen en Sectorkampioen  dames A
Anita Soens: Provinciaal kampioen  ploeg dames
Geoffrey Pot: Provinciaal kampioen  heren A
Marc Schiettecatte: Provinciaal kampioen heren C
Martin Smet: Provinciaal kampioen en Sectorkampioen  heren D

Liggendewipmaatschappij Sporting
Patricia Weemaes: Vlaams kampioen dames B en  Provinciaal kampioen  ploeg dames
Willy Meersman: Keizer Vrijdagverbond

Liggendewipmaatschappij Zwijndrecht West
Rita Van Beveren: Provinciaal kampioen ploeg dames

Hondensport met de Zwijndrechtse Politiehond Belgische Vereniging voor Hondensport Liefhebbers v.z.w. (BVHL)
Luc Moorthamer met Embro: Belgisch kampioen in de categorie ereklasse gehoorzaamheid en 3de plaats Superprestige/Supercup
Patrick Mees met Ygo:Winnaar Superprestige/Supercup in de categorie beginners klasse gehoorzaamheid.

In de Kringgroep 12 te Vrasene in de Koninklijke Vereniging voor Duitse Herdershonden (VVDH)
Alfons Smet met Castaar Von Castelfarm: Belgisch kampioen B.O.P. in de categorie gehoorzaamheid

Image
De baasjes met hun kampioenenhonden.

Image
Burgemeester Willy Minnebo kreeg een rol in de hondenshow.

Voetbal: Verbroedering Zwijndrecht
1ste Elftal Kampioen 4e provinciale A: Najim Aissa, Wim Cloostermans, Joeri De Pauw, Frederik De Schrijver, Lars De Smet, Davy Duerinck, Nico Duym, Ben Hellemans, Tim Janssens, Michel Lepage, Nico Maes, Sven Martens, Zoran Meyntjens, Frits Petit, Koen Van Cauteren, Jordy Van de Perre, Jonas Van de Velde, Patrick Van Goey, Johan Van Gremberghe, Tim Verhulst
Trainers: Kris Penen, Jozef Pelgrims

D-Miniemen Kampioen gewestelijke miniemen reeks B
: Colo Ignacio, Seppe Van Mele, Ellen Gielis, Brian Van Eerdewegh, Jordi Hiel, Alejandro Castro Suarez, Lennert Steingueldoir, Johan Torfs, Tor Dierks, David Vergauwen, Levi Geudens, Sam Amssoms, Maxim Van Damme, Dennis T'Syen, Olivier Offerhaus, Julie Hardeel
Trainers: Wim Van Aert, Amssoms Richard

Image
De Kampioenenploeg van de miniemen van Verbroedering.

Tafeltennisclub TTK Zwijndrecht
Pieter De Witte: Individueel provinciaal jeugdkampioen in afdeling 1B ( in "Sprcrea")
Yves Thomas: Individueel provinciaal kampioen in afdeling 5C ( in V.T.T.L.)
Ploegtitel
Zwijndrecht B Provinciaal ploegkampioen in 5C met Wim Andries, Pieter De Witte, Eric Brack, Yves Thomas

Tennisclub Beckhand Beveren
Lydia Buyssens: VTV interclubkampioen Oost-Vlaanderen – dames 50+ in ploegverband en
KAVVV kampioen.
Frans Van Lierop: VTV interclubkampioen België heren 60+ in ploegverband en VTV interclubkampioen Oost-Vlaanderen heren 65+ in ploegverband
René Van Haute: VTV interclubkampioen Oost-Vlaanderen  heren 65+ in ploegverband

Image
De tenniskampioenen van het voorbije sportjaar.

Tennisclub Borgerweert
Theo Buyssens - Roger De Groote: KAVVV kampioen - heren 60+ Dubbelspel Namiddag Afdeling 2

Tennisclub General Motors Belgium
Paul Huger - Mariëtte De Cleen: KAVV kampioen Interclub Super Veteranen Gemengd Dubbelspel Afdeling 2

Image
Het gastoptreden van MKB-Gym uit Bazel viel erg in de smaak.

(Rolf Duchamps)