Aantal verkeersdoden in Sint-Gillis-Waas en Stekene stagneert

SINT-GILLIS-WAAS/STEKENE. Het aantal verkeersongevallen in de politiezone Sint-Gillis-Waas – Stekene is vorig jaar met 3% gestegen tegenover het jaar voorzien. In 2008 werden er 151 verkeersongevallen opgetekend tegenover 146 in 2007. Het aantal ongevallen met verkeersdoden is niet gestegen: 2 in Sint-Gillis-Waas, geen in Stekene.

In de politiezone vielen vorig jaar 19 zwaargewonden en 176 lichtgewonden, waarvan één zwaargewonde en vier lichtgewonden op de E34. Volgens de politie zijn de voornaamste oorzaken roekeloos rijgedrag, alcoholintoxicatie, onaangepaste snelheid en gebrek aan aandacht.
Uit het cijfermateriaal blijkt dat de woensdag de gevaarlijkste dag is en dat de weekends veiliger geworden zijn. Minder verrassend is het feit dat de meeste ongevallen tijdens de avondspits gebeuren en dat de zwaarste gewonden onder de zwakke weggebruikers vielen.

Aandacht voor de andere weggebruikers, aangepaste snelheid, draag de gorlde, nooit dronken rijden en een goede kennis van het verkeersreglement zijn de voornaamste tips van de politie om ongevallen te vermijden. (mb)