Kerncentrale van Doel investeert ook in mensen

Een eerste daarvan is verder investeren in mensen. De voorbije 4 jaar heeft de kerncentrale van Doel bijna 400 nieuwe medewerkers aangeworven. Dit betekent voor het personeelsbestand van de centrale een netto-aangroei van ongeveer 26 procent sinds 2004! Het is dus vanzelfsprekend dat in 2008 heel wat geïnvesteerd werd in de opleiding en integratie van deze nieuwelingen.
Investeren in opleiding doet Electrabel trouwens niet alleen voor haar eigen medewerkers. Ook voor werknemers van contractantenfirma’s werd een nieuw, intensief opleidingsprogramma uitgewerkt. In 2009 wil de kerncentrale van Doel verder gaan op de ingeslagen weg! Momenteel zijn er nog 50 vacatures voor technische profielen en in de loop van 2009 zullen er vermoedelijk nog extra
vacatures gecreëerd worden.

De derde doelstelling is gewoon bewijzen dat kerncentraler Doel bij de wereldtop hoort. Begin van dit jaar kreeg de kerncentrale van Tihange een OSART-team (Operation Safety Review Team) over de vloer voor een
opvolgingsaudit. Concreet gaat het hier over een 3 weken durende audit die uitgevoerd werd door het IAEA (International Atomic Energy Agency) op vraag van de Belgische overheid. De echte audit in Tihange vond plaats in mei 2007. In januari 2009 kwam het IAEA terug om de vorderingen van de kerncentrale te bekijken t.o.v. de geformuleerde verbeteringspunten van 2007. De resultaten van deze audit in Tihange waren heel positief!
Directeur Jan Trangez: "De kerncentrale van Tihange kwam eruit als een veilige, betrouwbare en professionele centrale. In maart 2010 zal de kerncentrale van Doel ook doorgelicht worden door het IAEA. Ook voor ons de uitgelezen kans om onze know-how en kennis aan de buitenwereld te tonen." (Rolf Duchamps)