Bijzondere aandacht voor jeugdlokalen

Belangrijkst zijn momenteel de stabiliteitswerken die gaan over funderings-, dak- en rioleringswerken. Maar volgens schepen Ann Van Damme is het voor de gemeente wel belangrijk dat alle lokalen zeker voldoen aan de veiligheidsvoorschriften. End december 2008 moest een bestek binnen gebracht worden over de geplande werken. De jeugdraad voerde een bespreking met de verenigingen en het bleek duidelijk fat het budget niet voldeed.
Vooral grote stabiliteitswerken bij de Scouts en de KSA moeten voorrang krijgen. Bij de scouts zijn er zo’n barsten in de muren gekomen dat ze er dwars doorheen kunnen kijken en de vloeren verzakken. Bij de KSA gaat het vooral over het vervangen van de ramen wat in de zomer zal gebeuren. De KSA is wel zinnens een nieuwbouw op te trekken maar dat kan nog ruim vijf jaar duren. Ze hebben wel al een ‘bouwcomité’ en bereiden zich voor om te bouwen in de zone waar nu hun lokaal is. Ze proberen nu de fondsen bijeen te krijgen. Beide verenigingen kregen de garantie van subsidies. Achteraf moeten ze wel de facturen voorleggen.
Bij de scouts moet de achterkant volledig worden vernieuwd. Een oudercomité staat daar achter om de opdracht te beheren. De werken worden geraamd op meer dan 25.000 euro. De muur die aan de bakkerij langs de N70 grenst, zal grondig aangepakt worden. Ze moet diep uitgegraven worden en ondersteund. Het lokaal staat er een halve eeuw en eigenlijk is het beter een nieuwbouw te zetten maar dat kost zoveel geld dat een vereniging daar niet kan voor opteren.
Kleine werken kunnen door de vereniging zelf worden uitgevoerd zoals bij de Chiro in Burcht maar sommige werken moeten wel uitgesteld worden om ze in december 2009 weer ter opname voor te leggen. Bij de duurzaamheidwerken horen vooral isolatiewerken met o.a. dubbele beglazing zoals het trouwens past in een ‘groene’ gemeente.(Rolf Duchamps)