10 jaar Sloeber in Lokeren

Je kan geen tijdschrift openslaan, televisie aanzetten of de brievenbus openen of er volgt een overvloed aan reclame voor speelgoed. Het veelvuldige aangeprijsde speelgoed is niet altijd goedkoop. Om ouders van jonge te helpen om het juiste speelgoed voor hun kind te kiezen, richtte de Lokerse jeugddienst speel-o-theek Sloeber op. In samenwerking met vzw Patjoepelke werd een verzameling speelgoed aangelegt die ouders en onthaalouders konden uitlenen. Door speelgoed eerst te lenen, kunnen ouders testen of dat speelgoed wel de financiële inspanning loont. De voorbije tien jaar groeide Sloeber uit tot een ontmoetingsplaats waar niet alleen kinderen elkaar ontmoeten maar ook ouders.
Wie speelgoed wil lenen bij de speel-o-theek moet eerst lid worden. Dat kost 2,5 euro per jaar voor inwoners van Lokeren en 5 euro per jaar voor niet-inwoners en Lokerse scholen of verenigingen. Per leenbeurt kan een lid 1 stuk speelgoed en 1 boek, puzzel, video of dvd voor maximum 4 weken ontlenen. Met een groepskaart kunnen er drie stuks ontleend worden. Een houten loopfiets is het populairste stuk speelgoed, gevolgd door een video van Sherlock Bones, loopwagentjes voor baby's, verjaardagskoffers en de drakenburcht.
Sloeber viert z'n tiende verjaardag met een tekenwedstrijd en wie lidkaart 3333 krijgt, mag zich aan een geschenkje verwachten. Hoogtepunt van de viering wordt ongetwijfeld het bezoek van Sinterklaas op 2 december.
Speel-o-theek Sloeber is gevestigd aan de Tweebruggenstraat 28 te Lokeren en is geopend op woensdagmiddag van 14 tot 17 uur en op zaterdag van 16 tot 19 uur. (mb)