Tentoonstelling 'Dier van het jaar, de honingbij'
SINT-NIKLAAS. Sinds vorig jaar loopt in Sint-Niklaas de actie 'Dier in de kijker'. Na een oproep in de Stadskroniek kozen de inwoners van de stad de bij als dier om in de kijker te zetten. Sindsdien zijn er al verschillende acties rond het kleurrijke insect georganiseerd en er volgen dit jaar nog meer acties, waaronder een tentoonstelling in alle filialen van de bibliotheek.
Nog tot 27 februari loopt in de bibliotheek van Sint-Niklaas een tentoonstelling over de honingbij. Nadien reist de tentoonstelling langs alle filialen van de bib. De tentoonstelling is samengesteld door de Wase Imkersbond en bestaat uit de continu afspelende presentatie 'Een kijkje in een bijenvolk', een kijkkast, klein imkersmateriaal, een kapruin op pop, foto’s, bijenproducten en omkaderende infopanelen.
Van dinsdag 1 maart tot en met dinsdag 15 maart is de tentoonstelling te zien in Nieuwkerken, van 18 tot 29 maart in Belsele en van 31 maart tot en met 12 april in Sinaai. (mb)