Villa Pace zet vrijwilligers in de kijker
SINT-NIKLAAS. De Vredefeesten en Villa Pace, het stadsfestival met inhoud, slaan al een aantal jaren de handen in elkaar. Ook dit jaar worden beide evenementen gelijktijdig georganiseerd, op 2, 3 en 4 september. Op drie plaatsen in de stad, de Grote Markt, Sint-Nicolaasplein en Castrohof, slaan voor de zevende keer en reeks verenigingen de handen in elkaar voor stadsfestival waarbij diversiteit, sociale bewogenheid en verzoening grote aandachtspunten zijn.
Villa Pace koos in dit 'Europees jaar van de vrijwilliger' die vrijwilliger als centraal thema. “Elke vrijwilliger krijgt een bloemetje. We hebber 5000 bloemetjes laten maken. We hopen dat dat voldoende zal zijn.”, zegt Els Cant van Villa Pace. Villa Pace zet zelf tijdens het weekend zo'n 800 vrijwilligers in om het festival in goede banen te leiden. Deze grootschalige inzet werd beloond met de 'Prijs voor het Vrijwilligerswerk 2011'. Zo'n 35 verenigingen doen mee met de Rode Draad, een zoektocht op de wereldmarkt en grote leermarkt rond het thema 'vrijwilligers'. De verenigingen tonen via workshops hun dagelijkse werking. De focus ligt op het vrijwilligerswerk in de Noord-Zuidsector en vrijwilligerswerk in het Zuiden. De wereldmarkt en de grote leermarkt beginnen zowel zaterdag als zondag om 14 uur op het Hendrik Heymanplein en de Castrodreef.
Op zondag 4 september om 14 uur worden op de Grote Markt 10 vrijwilligerspluimen uitgereikt. Daarmee wil de stad de vrijwilliger als persoon in de kijker zetten. Er zijn vrijwilligerspluimen voor buurt, jeugd, sport, zorg, groen en milieu, cultuur, solidariteit, senioren, feesten en evenementen en onderwijs.
Op het Sint-Nicolaasplein pakt Villa Pace uit met workshops voor jongeren. Zaterdag zijn er tussen 16 uur en 19.30 uur workshops graffiti, trashbeatz en breakdance. Samen met het cultuurcentrum organiseert de STUDNA kunstwerkgroep van OJC Kompas een interactieve kunstactiviteit met Villa Pace op het Sint-Nicolaasplein als centraal thema. Kunstenaars die met hun werk de sfeer op het plein best kunnen weergeven krijgen een plaats aan de kunstmuur in OJC Kompascafé. Inschrijven kan bij Sara Weemaes via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..
concerten
Tijdens Villa Pace is er uiteraard plaats voor muziek. Vrijdagavond vanaf 20.45 uur treden op de Grote Markt Gorki en Bart Peeters op. Op het Sint-Nicolaasplein staan achtervolgens Nevermind Nessie, Irri & Hugo, De Heideroosjes en DJ Dree op het podium.
Zaterdag komt de muziek niet enkel van het DJ Eiland, maar ook van Mintzkov, Daan en Vive La Fête. Op het Sint-Nicolaas treden vanaf 19.45 uur Hickory Falls, Citizen Drake, Hootka, Drums Are For Parades en Jam Back op. Het Castrohof geeft een podium aan Maanzaad, Pura Vida en Zion Train.
Zondag zijn er nog concerten van W. Victor, Tsiganisation Project en Antwerp Gipsy-Ska Orkestra op het Castrohof. (mb)