Waasland verliest met Armand Felix liberaal boegbeeld

ImageTEMSE. In ziekenhuis De Pelikaan te Temse overleed  in de vroege ochtenduren van woensdag 12 december ereschepen Armand Felix. Op 23 december zou hij 89 geworden zijn.
Armand Felix was onderwijzer van vorming, maar bouwde een succesrijke carrière uit bij een Antwerpse verzekeringsmaatschappij waar hij begon als bediende en eindigde als directeur.
Hij speelde een rol van betekenis binnen de liberale partij, van plaatselijk tot provinciaal. Hij maakte 36 jaar lang deel uit van de gemeenteraad.

Voor de fusie der gemeenten, van 1965 tot 1976 te Steendorp en vanaf 1977 tot 200 in Temse. Hij was daar zes jaar schepen van 1983 tot 1988. Bovendien zetelde hij van 1978 tot 1991 in de provincieraad.
In zijn laatste gemeenteraadszitting, op 28 december 2000,  bracht burgemeester Luc De Ryck hem hulde als ‘een historische figuur’: met zijn 82 jaar was hij niet alleen de ouderdomsdeken van de raad, hij was ook het nog enige overgebleven raadslid van vóór de fusie, het gemeenteraadslid met de hoogste leeftijd ooit, met bovendien met 36, een bijzonder hoog aantal dienstjaren.


Burgemeester Luc De Ryck zetelde 18 jaar lang met Armand Felix in de gemeenteraad. één legislatuur waren zij collega’s in het schepencollege). Over Armand Felix getuigt hij: “In de politiek was hij een late roeping. Hij was al 46, toen hij voor het eerst zetelde. Zijn intrede luidde de heropstanding én de doorbraak van de PVV in Steendorp in. Van 1 ging het over 2 naar 3 zetels. Bij de fusie in 1976 werd hij verkozen in Temse.” Het was de inzet van eenprachtige politieke loopbaan want in 1978 werd hij ook provincieraadslid.  Met Armand bekwam de PVV voor de eerste maal in haar geschiedenis een provincieraadszetel in het district. De bekroning van zijn politieke carrière was zijn schepenambt in 1983-1988 in Temse. Hij was bevoegd voor openbare werken, bouw- en verkavelingsvergunningen, rioolaansluitingen, sport en nutsvoorzieningen. Hij kan bogen op een uitgebreid palmares, met als absolute hoogtepunt: de sporthal van Steendorp.


Luc De Ryck: ”Armand Felix was een man met visie en persoonlijkheid. Rechtlijnig en hardnekkig verdedigde hij zijn opvattingen en ijverde hij voor waarin hij geloofde. Hij was streng maar rechtvaardig, eerlijk en loyaal, liberaal in hart en nieren.
Hij was bijzonder gehecht aan Steendorp en had een voorliefde voor de taal, vooral spreuken en zegswijzen. De voorliefde voor zijn geboortedorp en voor de taal kwam tot uiting in één van zijn gevleugelde uitdrukkingen: ‘De Wijzen kwamen uit het Oosten’ – en het Oosten: dat was Steendorp! In 1982 lagen Armand Felix en ikzelf aan de basis van de eerste coalitie van CD&V en VLD. Ik bewaar de beste herinneringen aan hem. “ (Rolf Duchamps)