Chemiegroep Lanxess haalt beste kwartaalresultaat ooit
LEVERKUSEN (DUI)/ANTWERPEN. De Duitse chemiegroep Lanxess haalt betere resultaten in het tweede kwartaal van 2008. Zowel het resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening als de omzet groeide.
De EBITDA, de verdiensten voor aftrek van alle kosten, steeg van april tot en met juni met 5,7 procent tot 223 miljoen euro. De groep bracht in dit kwartaal 53 miljoen euro aan netto-inkomsten voort, terwijl er vorig jaar in datzelfde kwartaal nog een nettoverlies werd geboekt door de afstoting van Lustran Polymers. Dat er nu volop winst wordt gemaakt, is ook deels te danken aan de doorrekening van de grondstofprijzen aan de markt.
Tijdens het tweede kwartaal van 2008 nam de omzet van de Lanxess Groep met 2,2 procent toe tot 1,765 miljard euro. Rekening houdend met wijzigingen in de portefeuille en negatieve valuta-effecten ging de operationele omzetgroei 14 procent vooruit.
“Lanxess zette tijdens het tweede kwartaal van 2008 zeer mooie resultaten neer en het heeft resoluut de ingeslagen weg van rendabele expansie voortgezet. De Groep bevindt zich in een ideale uitgangspositie om zich te handhaven in een alsmaar moeilijker marktklimaat,” zei Axel C. Heitmann, voorzitter van de Raad van Bestuur van Lanxess AG. Heitmann schreef dit toe aan het feit dat zijn bedrijf zich vooral toespitst op hoogwaardige en innovatieve producten en aan de afstoting van zeer cyclische activiteiten als onderdeel van het consequente portefeuillebeheer van het bedrijf.
Ook de vestigingen in België (Lillo, Kallo en Zwijndrecht) deden het goed. (mb)