Twee jonge Wase renners veroveren Blaarmeersen

Image
Moreno De Pauw (Sint-Pauwels) en Gijs Van Hoecke (Zaffelare) doen het als eerstejaars junior schitterend op de piste in Gent.
WAASLAND. Moreno De Pauw uit Sint-Pauwels en Gijs Van Hoecke uit Zaffelare voprmen al sedert vorig jaar een duo op de piste. Nu ze junior zijn geworden krijgen ze ook meer kansen om eens wat te tonen. Woensdag reden ze in Gent op de Blaarmeersen 2 reeksen afvallingskoers,  2 reeksen scratch en dan de finale puntenkoers. Moreno en Gijs ontliepen elkaar deze keer in de reeksen. Typisch aan een afvallingskoers is dat het een tactisch steekspelletje is. Niet gans achteraan bengelen en je vooral niet laten insluiten is de boodschap. Echt iets op maat van de pure pistiers.


Moreno De Pauw won vrij makkelijk de eerste reeks maar Gijs Van Hoecke wilde voor zijn ploegmakker niet onderdoen en won prompt de 2de reeks. In de reeksen scratch kwam het er vopor de twee Waaslanders op aan om de zaak netjes onder controle te houden en zich zo te plaatsen voor de finale. Ze eindigden allebei in de top 5 en zaten in de finale.


Die finale is deze keer een vrij korte puntenkoers over 40 ronden. Al vrij snel wordt de beuk erin gegooid, Gijs en Moreno kunnen met 4 andere renners een winstronde nemen, en alletwee laten ze zich niet onbetuigd als er voor de punten moet gesprint worden. Gijs Van Hoecke won het omniumklassement  voor Moreno De Pauw. De Wase pistiers dus op 1 en 2 dus en dat als jonge juniores.


Nadien volgde nog een ploegkoers in de 'open' categorie met aan de start ook enkele beloften. Naar goede gewoonte streden Gijs en Moreno aan elkaars zijde. Moreno had er duidelijk zin in en trok resoluut ten aanval. Maar als 16-jarige zet je de beloften echter niet zomaar opzij, en de Wase leeuwkes moeten buigen voor de overmacht. Ze eindigden uiteindelijk 3de maar in dergelijk gezelschap is dit zeker geen oneer.


Na de wedstrijd vertrokken De Pauw en Van Hoecke naar een pistestage onder leiding van Michel Vaarten. Zaterdag zijn ze terug thuis, en de dag erna staat er terug een pistemeeting op hun menu.
(Rolf Duchamps)