Fietsen langs Dender wordt hip
REGIO. Af en toe kleuren we bij Waaskrant.be wel eens buiten de regio. Zeker als er opvallende boodschap in de digitale brievenbus valt. Dankzij Augmented Reality-toepassing en QR-codes wordt fietsen, wandelen en varen langs en op de Dender wordt helemaal hip. Het initiatief om deze nieuwe media te gebruiken is één van de realisaties binnen het plattelandsproject Tanaris.
Bedoeling van het het plattelandsproject Tanaris is meer bezoekers naar de vallei van de Dender te lokken met een belevingsvolle en moderne watertoeristische omgeving. Concreet kreeg de omgeving van de Dender een gerenoveerde aanlegsteiger in Ninove en voor fietsers en wandelaars werden langs de rivier vijf uniforme ankerpunten ingericht. Dichter bij het Waasland, in Dendermonde, kwamen er ter hoogte van de stuwsluizen van Appels en Mespelare twee schuilhutten met banken en infoborden.
Maar het zijn vooral de toepassing van smartphoneapplicaties en het gebruik van Quick Response-codes die onze aandacht trekken. Toeristen kunnen een speciaal ontwikkelde Augmented Reality-applicatie downloaden op hun smartphone. Ter plaatse hoeven ze hun smartphone op een bezienswaardigheid te richten om er meer info over te krijgen of te weten te komen wat er in de omgeving allemaal te beleven valt. Via de telefoon krijgen toeristen de openingsuren van een toeristisch infopunt of adressen van fietsvriendelijke horeca. Geef toe, niet onbelangrijk als je in warm meer een flinke fietstocht maakt.
Een andere manier om toeristen van informatie te voorzien zijn de QR- of Quick Response-codes, of een soort streepjescode. Wie met de smartphone de streepjescode op de vaarkaart of schuilhutten inscant, belandt op de gewenste pagina op de website van Toerisme Scheldeland.
De kaart met QR-codes is gratis en wordt op 3.000 exemplaren verspreid in jachthavens, watersportverenigingen, horecazaken langs de Dender en Diensten voor Toerisme. (mb)